HOŁUBLA

ZDJ. ARCHIWALNE

AKTUALNOŚCI

tam gdzie jest nasz dom

Hołubla nasz dom

HOŁUBLA

Hołubla historia

Dzień dobry,

 

Brat mój od wielu lat prowadzi dość dużą Pasiekę „Pod Jesionami”, która zlokalizowana jest zarówno w Hołubli, jak i na okolicznych terenach leśnych.

W tym roku Pszczółki bardzo się postarały i dzięki temu istnieje możliwość sprzedaży Miodku na większą skalę.

 

Oferujemy Państwu wspaniały, 100% naturalny MIODEK wiosenny zbierany na przełomie maja/czerwca 2022 r.

Jest to miód WIELOKWIATOWY, z przewagą rzepaku i mniszka lekarskiego.

 

Słoik 1,2 kg, cena - dogadamy się :) 

 

O jakości nie będę pisać, ponieważ natura nie potrzebuje dodatkowej reklamy. Spróbuj, a sam docenisz walory produktu i jego wartość. 

 

Odbiór w Hołubli, ul. Unitów Podlaskich 22 lub dostarczenie poprzez kontakt na mail: info.holubla@wp.pl

Opcjonalnie telefon do Pana Pszczelarza:

+48 691 843 575 :)

4 czerwca 2023 roku jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Hołubli (gm. Paprotnia) świętowała jubileusz 100-lecia powstania.

Uroczystość została rozpoczęła Mszą Świętą w intencji strażaków i ich rodzin w parafii p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Hołubli, a następnie uczestnicy przemaszerowali na stadion sportowy w Hołubli, gdzie odbył się uroczysty apel.

Meldunek o gotowości pododdziałów do uroczystości przyjął dh Antoni Jan Tarczyński, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. mazowieckiego.

Z okazji 100-lecia istnienia, za wieloletnią, ofiarną działalność w ochronie przeciwpożarowej, dla dobra społeczeństwa i Rzeczypospolitej Polskiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Hołubli została odznaczona Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to najwyższe odznaczenie Związku OSP RP.

 

Z okazji Dnia Strażaka zasłużeni druhowie zostali odznaczeni medalami i odznakami. Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza odznaczonych zostało dwóch druhów OSP Hołubla. Ponadto wręczone zostały złote, srebrne i brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa, odznaki „Strażak Wzorowy” oraz odznaki za wysługę lat.

 

W ramach podziękowania, druhowie OSP w Hołubli wręczyli pamiątkowe statuetki przybyłym gościom oraz osobom, które wspierają działalność jednostki.

 

Życzymy naszym druhom wszystkiego dobrego oraz kolejnych 100 lat tak wspaniałej służby drugiemu człowiekowi. 

 

JUBILEUSZ 100-LECIA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W HOŁUBLI

 

artykuł i zdjęcia ze strony:

https://www.gov.pl/web/kwpsp-warszawa/jubileusz-100-lecia-osp-w-holublipowiat-siedlecki

 

STRONA GŁÓWNA

Masz pytania ?

Napisz do nas

facebook
Hołubla

Obserwuj nas