tam gdzie jest nasz dom
VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Wiśniewie
W sobotę, 21 września 2013 r., na placu sportowo-pożarniczym „RUDA” w Wiśniewie rozegrane zostały VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu powiatu siedleckiego. W kategorii mężczyzn zwyciężyła nasza wspaniała drużyna OSP Hołubla (gmina Paprotnia), a w kategorii kobiet OSP Wodynie.
VII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Zaliwie Piegawki
Dnia 08 czerwca 2014 r. na stadionie w miejscowości Zaliwie Piegawki odbyły się VII Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze młodzieżowych drużyn pożarniczych. Zawody odbyły się według regulaminu CTiF.
Drużyna z Hołubli uzyskała najlepsze wyniki w sztafecie oraz zadaniu bojowym i tym samym zajęła PIERWSZE miejsce w klasyfikacji generalnej.
W dniu 14 czerwca 2014 r. OSP Hołubla będzie reprezentować powiat siedlecki na Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbędą się w Białobrzegach.
VII Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. regulaminu CTiF
Dnia 14 czerwca 2014 r. na stadionie miejskim w Białobrzegach odbyły się VII wojewódzkie zawody sportowo pożarnicze MDP wg. reg. CTiF. W eliminacjach wojewódzkich udział wzięło: 10 drużyn dziewczęcych i 15 chłopięcych MDP z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu woj. mazowieckiego.
Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych drużyna z Hołubli wywalczyła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej zostając tym samym v-ce mistrzem Mazowsza !!!
Klasyfikacja generalna:
1 miejsce MDP RUDKA pow. łosicki 1033,97 pkt
2 miejsce MDP HOŁUBLA pow. siedlecki 1029,66 pkt
3 miejsce MDP SOKÓŁ pow. garwoliński 1025,40 pkt
Eliminacje do V Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych
06 września 2014 r. odbyły się eliminacje strefowe do V Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. Zostały one rozegrane na stadionie w Seroczynie. W zawodach wzięło udział 21 drużyn męskich i żeńskich z 13 powiatów woj. mazowieckiego. Odbyły się także pokazy sprzętu pożarniczego.
Strażacy z OSP Szkopy (Gmina Repki) zajęli I miejsce w Eliminacjach Strefowych do V Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych.
Drużyna z Hołubli zajęła II miejsce.
V Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze odbędą się w Kozienicach dnia 13 września 2014 r.
I Miejsce OSP HOŁUBLA w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych
W dniu 20 września 2015 r. na stadionie sportowym w Hołubli odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach brały udział najlepsze jednostki z gmin powiatu siedleckiego, które zostały wyłonione podczas odbywających się wcześniej Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.
Nasza jednostka OSP Hołubla zajęła I miejsce !!!
Kolejność miejsc na podium w poszczególnych grupach przedstawiała się następująco:
Męskie drużyny pożarnicze – grupa A
1. OSP Hołubla
2. OSP Wodynie
3. OSP Przywory Duże
Kobiece drużyny pożarnicze – grupa C
1. OSP Rudnik
2. OSP Kotuń
3. OSP Wodynie
Koniecznym jest zaznaczyć, że po zawodach, zwłaszcza w dyskusjach internetowych (np. na stronie Tygodnika Siedleckiego) prowadzona była gorąca i bardzo agresywna dyskusja dotycząca wygranej drużyny z OSP Hołubla.
Trudno jest mi się odnosić do argumentów poruszanych na forach ponieważ nie mogłem niestety być świadkiem przedmiotowych zawodów. Jednakże chciałbym zaznaczyć, że wynik zawodów nie został ustalony przez widzów, a przez komisję sędziowską, którą wyznacza Komendant PSP. Komisja sędziowska składa się z kilku osób i na podstawie ich obserwacji zapada ostateczny wynik zawodów.
23 września 2007 r. na stadionie w Seroczynie (gmina Wodynie) odbyły się IV Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP grupy A z powiatu siedleckiego. Sędzią głównym był st. kpt. Tomasz Wojtaś. W zawodach wzięło udział 12 jednostek. Jednostka OSP Hołubla zajęła I miejsce z wynikiem 95,00 pkt (ćwiczenie bojowe 37,47; sztafeta 7x50 m z przeszkodami 57,53).
22 czerwca 2008 r. w Skórcu zorganizowano Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP (chłopcy). W zawodach wzięło udział 5 drużyn. Sędzią głównym był mł. bryg. Cezary Magdziak. W klasyfikacji ogólnej OSP MDP z Hołubli zajęła I miejsce.
27 lipca 2008 r. w Golicach przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze gmin Siedlce i Paprotnia. Sędzią głównym zawodów był kpt. Maciej Pietrzak. OSP z Hołubli wystawiła odmłodzony skład. Wprowadzono 5 druhów z MDP: Łukasz Karabin, Rafał Borowski, Tomasz Koryciński, Mateusz Konieczny i Mateusz Popek. OSP z Hołubli wykonała ćwiczenie bojowe z rekordem życiowym 36,7 sek., sztafeta 55,8 sek. W klasyfikacji generalnej OSP Hołubla zajęła I miejsce.
6 września 2008 r. w Białobrzegach n/Pilicą zorganizowano Mistrzostwa MDP województwa mazowieckiego CTIF. Udział wzięło 18 MDP (chłopcy) i 14 MDP (dziewczęta). I miejsce zajęła MDP z OSP Sokół, powiat garwoliński. MDP OSP Hołubla zajęła IV miejsce. W skład drużyny weszli: Paweł Konieczny, Łukasz Karabin, Kamil Iwański, Mateusz Wołosiak, Hubert Karabin, Kamil Trochimiak, Mateusz Popek, Piotr Soroko, Mariusz Czarnocki.
11 września 2010 r. w Wyszkowie odbyły się eliminacje strefy II do IV Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych województwa mazowieckiego. OSP z Hołubli jako mistrz woj. mazowieckiego brała udział w zawodach, ale nie była oceniana.
25 września 2011 r. w Zaliwiu Piegawkach, gmina Mokobody, odbyły się VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Jednostka z OSP Hołubla zajęła I miejsce.
31 sierpnia 2007 r. OSP Hołubla wyjechała na XII Krajowe Zawody Zawody Sportowo-Pożarnicze w Płocku. Zawody otworzył druh Waldemar Pawlak - Prezes ZG ZOSP RP. Drużyna z Hołubli osiągnęła następujące wyniki:
Ćwiczenie bojowe – 38,84 pkt.
Sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami – 56,10 pkt.
Klasyfikacja generalna – 6 miejsce z wynikiem 94,94 pkt.
3 czerwca 2007 r. na boisku w Hołubli odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. OSP Hołubla zajęła I miejsce.
III Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP odbyły się w Kozienicach w dniu 24 września 2006 r. O godzinie 10.00 na stadionie Kozienickiego Centrum Kultury Rekreacji i Sportu rozpoczęły się zawody. Zawody rozgrywano w dwóch grupach: grupa A – dziewięcioosobowe męskie drużyny pożarnicze, grupa C - dziewięcioosobowe kobiece drużyny pożarnicze. W zawodach uczestniczyło 11 drużyn męskich i 11 żeńskich. Komisji sędziowskiej przewodniczył bryg. Antoni Czapski. Obecny był nadbryg. Ryszard Psujek – Komendant Wojewódzki oraz Witold Sojka – Prezes ZOW ZOSP województwa mazowieckiego. OSP z Hołubli zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej, a w nagrodę za zwycięstwo otrzymała dyplom, puchar oraz samochód ratowniczo-gaśniczy „Liaz”.
W trakcie ogłaszania wyników nie podano do publicznej wiadomości jaka jednostka otrzymała nagrodę główną. W związku z tym Prezes Stefan Chodowiec udał się do Prezesa Sojki i poprosił o podanie do publicznej wiadomości jaka jednostka i skąd otrzymała nagrodę główną. Niestety Prezes Witold Sojka dostał furii i powiedział „…wszystko załatwione, nie ma o czym rozmawiać”. Po zakończeniu uroczystości bryg. Ryszard Psujek i Prezes Witold Sojka podeszli do samochodu, który wygrała OSP Hołubla, w celu zrobienia zdjęcia pamiątkowego, ale z zastrzeżeniem „bez Prezesa (tj. Stefana Chodowca)”. Druhowie: Andrzej Karabin i Mariusz Grzesiuła zareagowali i odpowiedzieli, że bez Prezesa zdjęcia nie będzie. Zdenerwowani i obrażeni panowie odeszli. Należy dodać, że furia prezesów wynikała z zawiści, ponieważ samochód miał być przeznaczony dla OSP Gniewoszów, a OSP Hołubla popsuła szyki.
W drodze powrotnej do Hołubli wjechano na sygnałach dźwiękowych i świetlnych w celu oznajmienia wielkiego zwycięstwa.
26 września 1999 r. odbyły się pierwsze Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Mordach. I miejsce zajęła OSP Wiśniew, II miejsce OSP Hołubla.
We wrześniu 2003 r. odbyły się drugie Zawody Sportowo-Pożarnicze w Wiśniewie. I miejsce zajęła OSP Hołubla.
18 września 2005 r. na stadionie „Pogoń” w Siedlcach odbyły się III Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. OSP Hołubla zajęła I miejsce.
18 czerwca 2006 r. w Gołąbku zorganizowano Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. MDP z Hołubli zajęła I miejsce i zakwalifikowała się na wojewódzkie zawody CTIF.
25 czerwca 2006 r. w Golicach odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. I miejsce z gminy Paprotnia zajęła OSP Hołubla. Hołubla i Opole będą reprezentowały gminy Paprotnia i Siedlce na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. 18 czerwca 2006 r. w Gołąbku zorganizowano Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Z Hołubli startowała MDP w składzie:
Łukasz Karabin, Mateusz Karabin, Hubert Karabin, Mateusz Popek, Dominik Karabin, Mariusz Czarnocki, Kamil Iwański, Kamil Trochimiak. MDP z Hołubli zajęła I miejsce i zakwalifikowała się na zawody wojewódzkie.
2 września 2006 r. w Płocku odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF MDP. MDP OSP Hołubla zajęła XII miejsce w skali województwa mazowieckiego.
10 września 2006 r. (dzień odpustu w Hołubli) zawodnicy OSP Hołubla wyjechali do Wyszkowa na III Strefowe Zawody Sportowo-Pożarnicze województwa mazowieckiego. OSP z Hołubli startowała w składzie:
Andrzej Karabin, Marek Łupiński, Artur Karabin, Maciej Łopaciuk, Daniel Chodowiec, Bartosz Świerzewski, Mariusz Grzesiuła, Przemysław Kosieradzki, Michał Iwański. Obecni byli: Prezes Stefan Chodowiec, Naczelnik Jan Chodowiec, członek zarządu Marian Czarnocki, z narady przyjechał Tomasz Iwański. I miejsce zajęła OSP Nieciecz (powiat sokołowski), II miejsce OSP Rudka (powiat łosicki), III miejsce OSP Hołubla (powiat siedlecki). Zgodnie z regulaminem KGPSP 3 jednostki startują w zawodach wojewódzkich.
14 września 1996 r. na stadionie MOSIR w Sokołowie Podlaskim zostały zorganizowane Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody odbyły się w scenerii ulewy deszczu i powstającego błota. Startowało 14 jednostek. W wyniku sportowej rywalizacji jednostka OSP z Hołubli obroniła tytuł mistrza wojewódzkiego i zakwalifikowała się na IX Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. OSP Hołubla zajęła I miejsce uzyskując 128,7 pkt. W dniu zawodów Komendant Wojewódzki st. bryg. Artur Pietrzak poinformował, że IX krajowe zawody odbędą się 21 i 22 września w Częstochowie. Zwycięska jednostka z Hołubli stanęła przez poważnym dylematem - zbyt mało czasu na przygotowania, gdyż wprowadzono nową konkurencję wg międzynarodowego regulaminu CTIF („Regulamin tradycyjnych międzynarodowych zawodów pożarniczych” przyjęty i stosowany przez Międzynarodowy Komitet Techniczny do spraw Zapobiegania i Zwalczania Pożarów - od pierwszych liter francuskiej wersji nazwy – CTIF). Od 15 do 20 września drużyna OSP z Hołubli, codziennie od godz. 19 do 24 odbywała treningi, udoskonalając swoje umiejętności, szczególnie w rozwinięciu bojowym „na sucho” wg regulaminu CTIF.
20 września 1996 r. o godz. 13.00 drużyna OSP z Hołubli wraz z kibicami wyjechała na IX Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. W skład drużyny weszli:
Andrzej Karabin, Marek Łupiński, Artur Karabin, Paweł Łupiński, Radosław Szelech, Michał Świerzewski, Daniel Chodowiec, Jacek Świerzewski, Mariusz Grzesiuła, Paweł Sawicki.
Zawody zostały rozegrane w dniach 21-22 września na stadionie Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie. Zawody rozegrano w 3 konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7x50 m z przeszkodami, ćwiczenia bojowe wg CTIF (na sucho), ćwiczenia bojowe na mokro wg regulaminu KG PSP. W zawodach wzięło udział 45 drużyn z całej Polski. Drużyna z Hołubli zajęła w klasyfikacji ogólnej 17 miejsce. Należy nadmienić, że drużyna OSP Hołubla wszystkie konkurencje wykonała bez punktów karnych.
2 października 1993 r. na stadionie AWF w Krakowie odbyły się VIII Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody otwierał nadbryg. Feliks Dela, Komendant Główny PSP. W zawodach brało udział 25 jednostek z całego kraju. OSP Hołubla startowała z nr 21. Drużyna wystąpiła w składzie:
Andrzej Karabin, Artur Karabin, Piotr Trochimiak, Tomasz Trochimiak, Sylwester Trochimiak, Marek Łupiński, Andrzej Ajecki, Paweł Łupiński.
W sztafecie OSP Hołubla uzyskała czas 61,38 sek. zajmując II miejsce, w ćwiczeniu bojowym III miejsce z czasem 51,76 sek. Wynik końcowy 113,14 pkt, co uplasowało OSP z Hołubli na III miejscu w klasyfikacji ogólnej. OSP z Hołubli otrzymała brązowy medal oraz komplet mundurów bojowych firmy „NOMEX”.
W 1988 r. we wsi Krynki zorganizowano Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. I miejsce zajęła OSP Hołubla, MDP z Hołubli zajęła także I miejsce, II miejsce OSP Krynki, III miejsce OSP Czarnoty.
23 czerwca 1988 r. na boisku MOSIR w Siedlcach odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zawody otworzył KWSP Jan Badurek, przewodniczącym komisji sędziowskiej był ppłk. inż. Jan Pietrzak. Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy i ćwiczenia bojowe. W biegu sztafetowym na 10 jednostek OSP Hołubla zajęła I miejsce osiągając czas 58,31 sek., zaś faworyt zawodów Wiśniew 62,44 sek. W ćwiczeniu bojowym OSP Hołubla osiągnęła czas 69,40 sek., OSP Wiśniew 55,20 sek. OSP Wiśniew dostała punkty karne. Wszystko wskazywało na zwycięstwo OSP Hołubla, jednak po komputerowym podliczeniu wyników, ku zdziwieniu i konsternacji zawodników i kibiców, OSP Wiśniew zajęła I miejsce (127,6 pkt), OSP Hołubla II miejsce (127,7 pkt). Puchary i dyplomy wręczył Wojewoda Siedlecki płk. dypl. pilot dr Janusz Kowalski.
14 lipca 1988 r. na stadionie MOSIR w Siedlcach Komenda Rejonowa Straży Pożarnej w Siedlcach zorganizowała Rejonowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. MDP OSP z Hołubli w grupie II A, w wieku 15-18 lat zajęła I miejsce.
3 lipca 1989 r. we wsi Czarnoty zorganizowano Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Przewodniczącym komisji sędziowskiej z ramienia KRSP w Siedlcach był chor. poż. Jerzy Kopeć. Jednostka z Hołubli zajęła I miejsce.
17 lipca 1989 r. na stadionie MOSIR w Siedlcach KRSP w Siedlcach zorganizowała Rejonowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Dowódcą sekcji był wówczas Marian Czarnocki, w skład zespołu wchodzili następujący druhowie: Andrzej Ajecki, Paweł Łupiński, Marek Łupiński, Artur Karabin, Andrzej Karabin, Sylwester Trochimiak, Piotr Trochimiak, Tomasz Trochimiak. Zawody otworzył Kom. Rej. SP kpt. Karol Maleszyk. I miejsce zajęła OSP Wiśniew, III miejsce OSP Hołubla.
7 lipca 1990 r. na boisku w Hołubli odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. OSP z Hołubli zajęła I miejsce. II i III miejsce MDP z Hołubli.
25 czerwca 1991 r. na boisku w Hołubli odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. I miejsce zajęła OSP Hołubla i MDP Hołubla. Zwycięskie jednostki zakwalifikowały się na rejonowe zawody sportowo-pożarnicze.
29 września 1991 r. na stadionie "Pogoń" w Siedlcach odbyły się Rejonowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Przybyło 18 jednostek-156 zawodników. Rozgrywano 2 konkurencje-bieg sztafetowy i ćwiczenie bojowe. Sędzią głównym był płk. poż. inż. Roman Jaszczuk. Atmosfera była niezwykle gorąca. Faworyt zawodów OSP Wiśniew po ukończeniu biegu uzyskała czas 62,3 sek. Drużyna z Hołubli startowała w dziewiątej parze z OSP Kopcie. Stało się coś niesamowitego. Po zakończonym biegu sędzia podaje czas dla OSP Hołubla ... 58,1 sek.
Wrzawa na trybunach !!! To jeszcze nie koniec, pozostała jeszcze jedna bardzo trudna konkurencja - ćwiczenie bojowe. OSP Wiśniew uzyskuje czas 47,8 sek., ale również punkty karne.
Ruszyła drużyna z Hołubli … motopompa gra, linia ssawna pięknie, bez błędu, linia tłoczna, woda goni zawodników, już linie gaśnicze … tarcza zostaje przełamana, pachołki padają, koniec konkurencji. Po zakończonej konkurencji sędziowie udają się na naradę. Sędzia ogłasza wyniki:
Hołubla I miejsce 110 pkt, OSP Wiśniew II miejsce 120 pkt, doliczono punkty karne. W skład zwycięskiej drużyny z Hołubli wchodzili:
Czarnocki Marian s. Tadeusza, Ajecki Andrzej s. Ryszarda, Łupiński Paweł s. Józefa, Łupiński Marek s. Wacława, Karabin Andrzej i Artur s. Stanisława, Świerzewski Jacek s. Tadeusza, Trochimiak Sylwester, Tomasz i Piotr s. Jana. Druh Piotr zwolniony został z Seminarium Duchownego (za przepustką), aby wziąć udział w przedmiotowych zawodach.
7 czerwca 1992 r. na boisku w Hołubli odbyły się Międzygminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach uczestniczyły dwie gminy: Siedlce i Paprotnia. Zawody odbyły się w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta, ćwiczenie bojowe. I miejsce zajęła OSP Hołubla, II OSP Czarnoty, III OSP Krynki.
19 lipca 1992 r. na stadionie MOSIR w Siedlcach odbyły się zawody MDP. W grupie I A, wiek 12-15 lat startowała drużyna z Hołubli. Drużyna MDP OSP Hołubla okazała się bezkonkurencyjna zajmując I miejsce.
23 sierpnia 1992 r. na stadionie MOSIR w Siedlcach odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze. Startowało 9 jednostek. I miejsce zajęła OSP Hołubla. OSP Hołubla i OSP Szkopy zakwalifikowały się do finałów krajowych.
24 kwietnia 1993 r. w Nidzicy (woj. olsztyńskie) odbyły się Strefowe Zawody Sportowo-Pożarnicze północno-wschodnich województw. Startowało 20 jednostek z 11 województw. W skład drużyny OSP z Hołubli wchodzili następujący druhowie: Piotr Trochimiak, Tomasz Trochimiak, Sylwester Trochimiak, Artur Karabin, Andrzej Karabin, Marek Łupiński, Andrzej Ajecki, Marian Czarnocki oraz rezerwowy Jacek Świerzewski.
W ogólnej klasyfikacji zwyciężyła OSP Hołubla z wynikiem 115,8 pkt, kwalifikując się na Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Nagrodą był radiomagnetofon marki „Panasonic” oraz dyplom.
5 października 1986 r. odbyły się Rejonowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Wiśniewie. OSP Hołubla zajęła II miejsce, ŻDP z Hołubli I miejsce, Wiśniew II miejsce. Zwycięskie drużyny otrzymały nowa motopompę i komplet ubrań bojowych.
21 czerwca 1987 r. odbyła się uroczystość dekoracji Sztandaru OSP z Hołubli „Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa”, otwarcie dobudowanego obiektu strażnicy oraz międzygminne zawody sportowo-pożarnicze. Uroczystości odbywały się na boisku-stadionie w Hołubli. Na uroczystości przybyli: Komendant Wojewódzki SP w Siedlcach płk. poż. inż. Jan Badurek, Z-ca KWSP ds. Ideowo-Wych. ppłk. poż. inż. Roman Jaszczuk. W pierwszej części uroczystości odbyły się zawody sportowo-pożarnicze.
Po zakończeniu uroczystości dekoracji sztandaru Prezes Dh. Stefan Chodowiec poprosił Przewodniczącego Komisji sędziowskiej o podanie wyników zawodów. Mł. Chor. poż. Jerzy Kopeć ogłasza wyniki:
I miejsce za wszystkie trzy konkurencje tj. musztra, sztafeta 7x50 m oraz ćwiczenie bojowe zajęła OSP Hołubla, II OSP Krynki, III OSP Czarnoty, IV MDP Hołubla. Następnie wójt gminy Paprotnia mgr Józef Wołyniec ogłasza wysokość nagród: I miejsce 25 000 zł, II miejsce 20 000 zł., III miejsce 15 000 zł. Następnie głos zabrał KWSP płk. poż. inż. Jan Badurek dziękując za zaproszenie oraz gratulując jednostce OSP wygranej.
26 maja 1977 r. odbyły się gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Rzeszotkowie. Przybyło 5 jednostek. I miejsce zajęła OSP Hołubla.
28 czerwca 1981 r. na boisku w Hołubli odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Przybyło 3 jednostki, OSP Hołubla zajęła I miejsce.
20 czerwca 1982 r. na boisku w Hołubli odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Przybyło 3 jednostki, Hołubla zajęła I miejsce.
4 lipca 1982 r. odbyły się Rejonowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Wiśniewie. Startowało 46 jednostek z całego byłego powiatu siedleckiego. I miejsce zajęła OSP z Krześlina, II miejsce Pruszynek, III miejsce OSP Hołubla.
10 lipca 1983 r. odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Hołubli. Stawiła się tylko jednostka OSP z Hołubli zajmując I miejsce.
26 czerwca 1984 r. odbyły się Rejonowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Wiśniewie. OSP z Hołubli zajęła II miejsce.
29 czerwca 1985 r. odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Łozach. OSP Hołubla zajęła II miejsce.
30 czerwca 1985 r. odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Korczewie. OSP Hołubla zajęła I miejsce.
14 lipca 1985 r. odbyły się Rejonowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Wiśniewie. OSP Hołubla miała najlepszy czas tj. 33,8 sek., lecz sędziowie doliczyli punkty karne co skutkowało zajęciem IV miejsca.
13 lipca 1986 r. odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Hołubli. Krynki zajęły I miejsce, MDP Hołubla II miejsce, OSP Hołubla II miejsce, ŻDP Hołubla III miejsce, Czarnoty IV miejsce. Zawody obsługiwał chor. poż. Tadeusz Oziębło. Pierwszy raz w historii OSP Hołubla startowała Żeńska Drużyna Pożarnicza (ŻDP) z Hołubli.
We wrześniu 1926 r. we wsi Krześlin odbyły się Rejonowe Zawody Pożarnicze. Ochotnicza Straż Pożarna w Hołubli zajęła w nich I MIEJSCE !!!
We wrześniu 1928 r. odbyły się Powiatowe Zawody dla OSP, które uzyskały I miejsce w zawodach rejonowych. W zawodach bojowych miejscowa OSP Hołubla uzyskała III miejsce i w nagrodę otrzymała sikawkę ręczną.
W czerwcu 1934 r. w Siedlcach odbyły się Powiatowe Zawody Pożarnicze. Powołano Komisję sędziowską w skład której wchodził Naczelnik OSP w Hołubli Antoni Chodowiec. Udział w zawodach brała jednostka OSP z Hołubli, która zajęła III miejsce.
W czerwcu 1974 r. odbyły się gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Krynkach. Przybyło 5 jednostek. I miejsce zajęła OSP Hołubla.